Az elmúlt időszakban fontos változások történtek az NFÜ pályázói tájékoztató felületén. Az iktatási rendszerben tárolt adatok nagy része már a pályázók számára is elérhető.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség pályázati tájékoztató honlapjáról
írtunk már korábban, elsősorban a beadott (regisztrált) pályázatok számának ellenőrzése kapcsán. Most nézzük meg egy kicsit részletesebben, mivel találkozhat, aki pályázatot adott be, és a regisztrációs levélben küldött jelszó használatával belép a rendszerbe.
A pályázói tájékoztató felületen néhány hónapja még csak a pályázat fő adatait, az eljárásrendi adatokat (mikor fogadták be a pályázatot, mikor született döntés, stb.), és az elszámoláshoz kapcsolódó adatokat lehetett megnézni.

Néhány hete viszont teljesen átszervezték a rendszer felületét, amelyen keresztül lényegesen több információhoz juthatunk a pályázatunkkal kapcsolatban.
Az
Életút a pályázati életciklus első részét fedi le a benyújtástól kezdve a támogató / elutasító döntésig. Itt tulajdonképpen csak egy dátum okból álló listát láthatunk arról, hogy mikor regisztrálták a pályázatot, mikor kezdődött meg a formai ellenőrzés, mikor küldtek ki értesítő levelet a formai ellenőrzést követő befogadásról, stb.
A
Pályázati adatokban a pályázó szervezet neve és elérhetőségei, a projekt összefoglalása, nyertes pályázatok esetén pedig a Támogatási Szerződés főbb adatai találhatók. Érdekesség, hogy a pályázó szervezet adatainál szerkeszthető mezők is vannak - végre eljutottunk oda, hogy ha megváltozik egy postai cím vagy kapcsolattartó személy, egy kattintással megadhatjuk az új adatokat!
Az
Értékelőlap még ennél is izgalmasabb: ha a két kijelölt értékelő pontozta a pályázati anyagot, a rendszerbe beviszik az adatokat. Így már az értesítő levél kézhezvételekor meg tudjuk nézni, milyen pontszámok alapján támogatták / utasították el az anyagunkat.
A
Bizottsági tagok pontban - ha az értékelés már megtörtént - látható, hogy kik vesznek részt az értékelést követő bírálatban. Ez már mindenképpen az átláthatóság és a számonkérhetőség felé mutató lépés.
A
Bizottsági és IH döntés két fontos mérföldkő eredményét rögzíti és teszi láthatóvá a pályázó részére - a Bizottság az értékelők pontozása alapján tesz egy javaslatot a pályázat támogatására / elutasítására, az Irányító Hatóság pedig ezt a javaslatot jóváhagyja vagy felülbírálja (ellentétes döntést hoz).
A
Levelezések rész összefoglalja az összes pályázónak kiküldött és a pályázótól beérkezett dokumentum iktatószámát és dátumát - ezt a funkciót mi is nagyra értékeljük, mert előfordult már, hogy a pályázó a posta hibájából egyszerűen nem kapott meg egy hiánypótlásra felszólító levelet, így válaszolni sem tudott rá...
A
Jelszócsere és a
Kilépés talán nem igényel külön magyarázatot, és ezzel végére is értünk a rövid ismertetésnek.
Összességében elmondható, hogy a változtatásoknak köszönhetően a pályázók sokkal több információhoz juthatnak a pályázatukkal kapcsolatban. Azzal pedig, hogy a pályázók több információhoz jutnak, mindenki jól jár, hiszen ha átlátható a rendszer, könnyebben elhisszük, hogy tiszta eljárással hirdettek nyerteseket.